• Rynki i regiony, w których jesteśmy obecni
  Działalność
 • Działalność

  Działalność na świecie
  Regiony i Rynki
  Produkcja na świecie

   

  Ostatnio odwiedzane strony
  Rynki i regiony, w których jesteśmy obecni

 • Afryka & Środkowy Wchód

  Firma Glenmark rozpoczęła swoją działalność w Afryce i na Środkowym Wchodzie w latach 90-tych. Firma aktywnie działa na 29 rynkach w tym regionie. Mamy tam cztery oddziały – w Nigerii, Południowej Afryce, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w Egipcie oraz swoje przedstawicielstwo w Kenii.


  Azja

  W regionie azjatyckim działalność Firmy Glenmark rozpoczęła się w latach 80-tych kiedy otwarte zostały biura w Malezji i na Sri Lance. Obecni jesteśmy na 12 rynkach tego regionu, a w trzech krajach posiadamy swoje oddziały, są to Filipiny, Malezja i Tajlandia oraz w dwóch kolejnych mamy swoje przedstawicielstwa – Wietnam i Kambodża. Malezja, Wietnam i Filipiny to nasze główne rynki w tym regionie; największy oddział stanowi Malezja, a tuż za nią są Filipiny.


  Rosja & CIS

  Glenmark na rynku rosyjskim i krajów byłego bloku wschodniego obecny jest od lat 80-tych. Spółka rosyjska stanowi największy oddział w tym regionie, pozostałe kraje to Ukraina, Uzbekistan i Kazachstan. W kwietniu 2006r, Glenmark otworzył w Rosji własne struktury i rozpoczął działalność handlową opartą na imporcie, sprzedaży, dystrybucji i marketingu swoich produktów. Na przedmieściach Moskwy posiadamy również swój magazyn wysokiej klasy A, z którego sprzedajemy produkty do wszystkich kluczowych dystrybutorów w Rosji.


  Ameryka Łacińska

  Glenmark działa w regionie Ameryki Łacińskiej od wczesnych lat 90-tych. Początkowo działalność opierała się o eksport produktów na rynki karaibskie. Dopiero od 2004r. organizacja zaczęła poświęcać więcej uwagi swojemu wysoko potencjałowemu regionowi i dokonała wejścia na rynek brazylijski, który jest największym rynkiem w tej części świata. Obecnie Glenmark działa na 12 rynkach tego regionu. Oprócz Brazylii jesteśmy obecni w Meksyku, Peru, Wenezueli i Ekwadorze. Region ten w ostatnich 3 latach wzrósł o ok. 28%.


  Europa Centralna & Wschodnia

  W marcu 2007r. Glenmark zakończył przejęcie czeskiej firmy Medicamenta. Rynek Czech i Słowacji stał się w ten sposób pierwszym w Europie Centralnej i Wschodniej (CEE), na którym Glenmark ogłosił swą obecność. Europa Centralna jest dla Glenmark jednym z najbardziej obiecujących rynków na świecie. Wraz z przejęciem Medicamenty Glenmark stał się właścicielem również jej zakładu produkcyjnego w Vysokim Myto w Czechach.
  W 2008r. Glenmark rozpoczął działalność w Rumunii, stawiając na produkty z obszaru psychiatri, neurologii i kardiologii.
  Następnie w lipcu 2008r. firma wkroczyła na rynek Polski jako Glenmark Pharmaceuticals Sp. z o.o. przejmując portfolio 7 leków od firmy Biovena. Był to kolejny krok w realizacji strategii Glenmark zwiększania sprzedaży i wzrostu na strategicznych rynkach – takich jak Polska, która jest rynkiem o najwyższym potencjale w Europie Centralnej i Wschodniej.