• Badania nad lekami
  Badania nad lekami
 • Badania nad lekami

  Badania nad lekami
  Zaawansowanie badań nad nowymi lekami

   

  Ostatnio odwiedzane strony
  Badania nad lekami

 • Glenmark w Indiach jest liderem w badaniach nad nowymi molekułami - zarówno cząsteczkami chemicznymi tzw. NCE (z ang. New Chemical Entity) jak i biologicznymi zwanymi NBE (z ang. New Biological Entity).

  Glenmark prowadzi badania nad 7 molekułami - 5 NCEs i 2 NBEs – które są na różnych etapach badań. 5 molekuł jest w fazie badań klinicznych, a 2 w fazach przedklinicznych. Ponadto Glenmark podpisał 6 umów udzielających licencji na swoje produkty innym międzynarodowym firmom farmaceutycznym, co potwierdza naszą silną pozycję w obszarze badań.

  Większość molekuł będących w fazie badań klinicznych są najlepszymi lub jednymi z najlepszych w swoich klasach. Ich potencjał sprzedażowy sięga od jednego do trzech miliardów dolarów.

  Zespół ponad 400 naukowców w naszych centrach R&D w kilku lokalizacjach na świecie stanowi trzon działalności badawczo-rozwojowej Glenamarku. Posiadamy kilka ośrodków R&D dedykowanych badaniom nad lekami. Ośrodek zajmujący się badaniami nad NCE znajduje się w Indiach, Navi Mumbai. Ośrodek dedykowany NBE jest w Szwajcarii, w miejscowości Neuchatel. Ośrodek badań klinicznych leży w Watford pod Londynem (Wielka Brytania).

  Badania nad lekami – obszary terapeutyczne

  Badania nad lekami
  Crofelemer : Zakupiona przez Glenmark molekuła, która ma szansę stać się pierwszym indyjskim produktem oryginalnym
  GRC 15300 : TRPV3 antagonista GRC 15300 – jest pierwszą molekułą Glenmark która weszła w fazę badań klinicznych.
  GRC 17536 : Antagonista TRPA1 – wskazanie leczenia bólu neuropatycznego i zaburzeń oddechowych.
  Revamilast : Inhibitor PDEIV inhibitor – wskazanie leczenia RZS (reumatoidalnego zapalenia stawów), astmy oraz bólu zapalnego.
  GBR 500 : Oryginalna molekuła biologiczna Glenmark – wskazanie leczenia stwardniania rozsianego. GBR 500 jest pierwszą molekułą należącą do indyjskiej firmy, która weszła do fazy badań klinicznych.