O Glenmark

 • O Glenmark
  O Glenmark
 • O Glenmark

  Ogólnie
  Wizja i Wartości
  Biznes
  Nagrody i Wyróżnienia
  Nasze lokalizacje na świecie

   

  Ostatnio odwiedzane strony
  O Glenmark

 • Glenmark Pharmaceuticals jest firmą farmaceutyczną  działającą na całym świecie, która opiera swój rozwój na badaniach naukowych.

  Jesteśmy wiodącym graczem w poszukiwaniu nowych  cząsteczek, zarówno chemicznych tzw. NCE (z ang. new  chemical entities) i biologicznych - NBE (z ang. new biological entities). Aktualnie dysponujemy pięcioma molekułami w różnych fazach badań klinicznych. Firma posiada znaczący udział w rynkach leków „branded generics” w krajach rozwijających się, także w Indiach oraz stanowi silny i szybko rosnący biznes na rynku genreycznym w Stanach Zjednoczonych. Glenmark wprowadza również substancje czynne na rynki krajów w pełni i częściowo regulowanych. Firma obecnie zatrudnia ok 8500 osób, prowadzi sprzedaż produktów w ponad 80 krajach na świecie, a w 30 krajach ma swoje biura. Glenmark ma pięć ośrodków badawczo-rozwojowych oraz pięć własnych zakładów produkcyjnych (w Indiach, Czechach i Brazylii).

  Od momentu pierwszego notowania na giełdzie papierów wartościowych w roku 2000, kiedy Glenmark odnotował przychód w wysokości $32 mln, firma istotnie się rozwinęła i obecnie jest notowana na liście 100 Najlepszych Firm Farmaceutycznych i Biotechnologicznych*. W 2011r. Glenmark otrzymał wyróżnienie prestiżowego Magazynu SCRIP, który jest najbardziej rozpoznawalnym i szanowanym pismem branży farmaceutycznej na świecie. Nagrody SCRIP otrzymaliśmy w kategoriach:  ‘the Best Company Across Emerging Markets' oraz the 'Best Overall Pipeline'.  SCRIP docenił Glenmark również w 2008r. kiedy przyznano nam nagrody dla 'Best Pharma Company in the World – SME' i 'Best Company in an Emerging Market' .


  Inne nagrody otrzymane przez Glenmark to m.in.  "The Best under a Billion Dollar companies in Asia" przyznana w 2008r. przez magazyn Forbes, "Indian Innovator Pharmaceutical Company of the Year - 2010" przyznana przez Frost & Sullivan, oraz "Gold Patent Award 2011" w kategoriach preparatów API oraz masowego eksportu leków  (Non Biologicals) przez Pharmexcil.


  *SCRIP 100