Biznes

  • Biznes
    O Glenmark
  • O Glenmark

    Ogólnie
    Wizja i Wartości
    Biznes
    Nagrody i Wyróżnienia
    Nasze lokalizacje na świecie

     

    Ostatnio odwiedzane strony
    Biznes


  • Glenmark, poszukując nowych leków skupia się przede wszystkim na leczeniu stanów zapalnych o różnej etiologii, m.in. astma/POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc), RZS (reumatoidalne zapalenie stawów), zaburzeń metabolicznych (np. cukrzyca, otyłość) oraz leczeniu bólu (neuropatycznego i zapalnego). Glenmark dysponuje 7 molekułami w różnych fazach badań. Pięć z nich znajduje się w fazie badań klinicznych, a dwie w fazach przedklinicznych. Badania koncentrują się na poszukiwaniu rozwiązań wspierających zaawansowane leczenie przewlekłych i wyniszczających chorób. Stanowią tym samym ogromy potencjał sprzedażowy, w granicach $1-3 mln dla każdej z molekuł. Równolegle Glenmark aktywnie realizuje strategię sprzedaży innym międzynarodowym firmom farmaceutycznym licencji na swoje molekuły, będące w fazie rozwoju klinicznego.
    W ciągu ostatnich pięciu lat, Glenmark przeprowadził z sukcesem cztery takie projekty, o wartości ok. $ 115 mln. Nasza działalność naukowa i badawcza (R&D) prowadzona jest w 5 ośrodkach. Badania nad nowymi cząsteczkami chemicznymi (NCE) są prowadzone w nowoczesnym centrum zlokalizowanym w Navi Mumbai w Indiach, gdzie zatrudnionych jest 200 naukowców. Proces obejmuje ekspertyzy na wszelkich etapach badań i rozwoju nowych cząsteczek - od definiowania celów rozwojowych do prowadzenia badań klinicznych. Swoje badania biofarmaceutyczne Glenmark prowadzi w centrum R&D w Szwajcarii. Ten ośrodek jest dedykowany badaniom nad nowymi przeciwciałami monoklonalnymi (mAbs). Szwajcarskie centrum R&D opracowuje mAb od samego początku, przez fazy badań przedklinicznych i klinicznych. Glenmark dokonał też inwestycji w inny nowoczesny obiekt nieopodal Londynu (Wielka Brytania), skąd na skalę globalną prowadzone i nadzorowane są badania kliniczne zarówno dla molekuł chemicznych (NCE) jak i biologicznych (NBE).    Działalność Glenmark jest geograficznie podzielona na cztery regiony – Indie, Ameryka Łacińska, Europa Centralna i Wschodnia oraz częściowo regulowane rynki Afryki / Azji / CIS (czyli kraje byłego Związku Radzieckiego). Aktywność prowadzona przez Glenmark koncentruje się na obszarach terapeutycznych związanych ze schorzeniami dermatologicznymi, infekcyjnymi, oddechowymi, krążeniowymi, cukrzycowymi, ginekologicznymi, psychiatrycznymi, neurologicznymi i onkologicznymi. Geograficznie największy rynek w ujęciu generowanego przychodu, stanowią Indie.

    Glenmark posiada pięć własnych zakładów produkcyjnych – trzy w Indiach oraz po jednym w Brazylii i w Czechach. Wszystkie te obiekty posiadają stosowne zezwolenia i pozytywne opinie właściwych urzędów. Glenmark zainwestował również w ośrodek R&D umiejscowiony w Nashik w Indiach, który jest dedykowany rozwojowi specjalistycznych preparatów na rynki międzynarodowe.


    Glenmark Generics Limited (GGL) jest częścią Glenmark Pharmaceuticals Limited ukierunkowaną na osiągnięcie pozycji przodującej firmy generycznej o globalnym zasięgu. GGL składa się ze struktur w USA i Europie, biznesu API (z ang. Active Pharmaceutical Ingredient) i Onkologii. GGL koncentruje się na rozwoju, produkcji, sprzedaży i dystrybucji leków generycznych przez hurtowników, detalistów i sieci aptek. GGL skupia się na niszowych segmentach m.in. rynków produktów dermatologicznych, hormonalnych,czy onkologicznych.

    GGL ma ugruntowaną pozycję w Ameryce Północnej, Unii Europejskiej (UE) i Argentynie, gdzie prowadzi działalność marketingową. Firma w kwestii rozwoju preparatów współpracuje ze specjalistami z laboratoriów w Indiach i Ameryce Łacińskiej. Ponadto w indyjskim stanie GOA posiada nowoczesną fabrykę która ma niezbędne zezwolenia zagranicznych organów regulacyjnych, m.in.: amerykańskiej FDA (Food and Drug Administration), kanadyjskiej TPD (Therapeutic Products Directorate), brytyjskiej MHRA (Medicines and Healthcare products Regulatory Agency) i wielu innych agencji. Amerykańska część GGL dysponuje portfolio ok. 45 produktów generycznych, w tym m.in. produkty doustne stałe, płynne i półpłynne.

    GGL w Europie najpierw zaistniał na rynku w Wielkiej Brytanii a następnie rozwinął swoją działalność w innych krajach europy zachodniej. Model biznesowy w UE oparty jest na wylicencjonowaniu własnych produktów do sprzedaży przez inne firmy oraz własnej sprzedaży Glenmark części produktów na wybranych rynkach – wypełniając nisze rynkowe lub konkurując dzięki integracji pionowej. Portfolio tego biznesu to produkty doustne stałe i substancje półpłynne zróżnicowane pod względem trudności opracowania produktu i wysokich barier wejścia produktu na rynek.

    GGL zajmuje się również rozwojem, produkcją i dystrybucją cząsteczek aktywnych (API) do innych firm farmaceutycznych. Wprowadza ok. 65 API na świecie w 65 krajach, w tym m.in. USA, EU, Południowej Afryce i w Indiach. GGL do tej pory złożyła w amerykańskiej FDA 41 DMF (z ang. Drug Master FIles).
    Biznes specjalistyczny: Badania nad lekami
    Biznes specjalistyczny: Preparaty
    Glenmark Generics Ltd. (GGL)